چت روم
مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
شرايط ورود به كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان 98-99
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :behnam71
تاريخ: 1398/6/26  ساعت: ۰۷

كارشناسي ارشد بدون كنكور 

شرايط ورود به كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان 98-99

 1. حداقل معدل بالاي 16 براي رشته هاي غير از علوم انساني

 2. پذيرش كارشناسي ارشد بدون آزمون رشته هاي پزشكي دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان در سال تنها يك بار در رشته متجانس با رشته كارشناسي مي باشد.

 3. دوره تحصيلي مقاطع كارشناسي پيوسته 8 نيمسال و كارداني نيز 4 نيمسال بيشتر نباشد.
 4. تغيير رشته در كارشناسي ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 امكان پذير نيست.
 5. دانشجوياني كه داراي دروس معادل سازي شده باشند نمي توانند در اين دوره انتخاب رشته نمايند.
 6. داوطلبان مي توانند 20 كد رشته از ميان يك مجموعه انتخاب نمايند.
 7. داوطلبان نظام وظيفه باييد تاييده ادامه تحصيل طبق جدول شماره 3 مندرج در دفترچه را داشته باشند.
 8. متقاظيان بايد رشته اي متجانس و هم نام با رشته كارشناسي خود را انتخاب نمايند و حتما فارغ التحصيل شده باشند.
 9. و ...

ثبت نام كارشناسي ارشد بدون كنكور 98 چگونه است؟

ما معمولا به سه روش ثبت نام بدون كنكور كارشناسي ارشد در سال 1398 داريم:

 1. انتخاب رشته كارشناسي ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه آزاد 98
 2. ثبت نام ارشد فراگير پيام نور 98
 3. ثبت نام به صورت فراخان دانشگاه ها و رتبه هاي ممتاز هر دانشگاه

توصيه مي شود براي اطلاعات بيشتر در زمينه ي رشته هاي بدون كنكور كارشناسي ارشد، نحوه ورود به رشته ها، زمان و شرايط لازم، معدل لازم براي قبولي در دانشگاه هاي سطح بالا و انجام تمامي مراحل ثبت نام و ... مي توانيد با مشاوران مجرب مشاوره تحصيلي رايگان ارشد درخت دانش از طريق شماره 9099072943 (بدون كد و از طريق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نماييد.

انتخاب رشته كارشناسي ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد 98 استعداد درخشان

دانشگاه آزاد اسلامي جهت پذيرش دانشجو دوره هاي تحصيلات تكميلي كارشناسي ارشد آزاد بدون كنكور بر اساس استعداد درخشان (شرايط جديد اعلام شد) در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته به صورت با آزمون و بدون آزمون اقدم به جذب دانشجو مي نمايد.

ثبت نام داوطلبان و متقاضيان بدون كنكور كارشناسي ارشد براي از 5 مرداد ماه آغاز شده است كه توصيه مي شود براي اطلاع از شرايط، رشته هاي جديد و نحوه انتخاب رشته با مشاوران مجرب درخت دانش از طريق شماره 9099072943 بدون كد و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نماييد و براي دريافت دفترچه بر روي لينك زير كليك نماييد:

فارغ التحصيل ممتاز كيست؟

 • فارغ التحصيل رتبه اول هر سال تحصيلي محل دانشگاهي، فردي است كه در رشته تحصيلي مربوطه داراي بالاترين معدل كل در بين فارغ التحصيلان آن سال تحصيلي باشد.

2- دانشجويان رشته يا گرايش را كه حداكثر تا پايان تير هر سال فارغ التحصيل شده و مشمول شرايط باشد، با هم مقايسه و فردي كه بالاترين ميانگين كل را كسب كرده باشد به عنوان رتبه اول آن رشته شناسايي مي كنند.

*-اين فارغ التحصيلان بايد از طريق آزمون سراسري وارد شده باشند و حداكثر مدت تحصيل آنها 4 سال در كارشناسي پيوسته و 2 سال در كارشناسي ناپيوسته فارغ التحصيل شده باشند.

*- ضمنا اين دانشجويان نبايد مشروطي داشته و يا دروس معادلسازي داشته باشند.

*- در شرايط مساوي بين چند نفر، فردي كه مدت تحصيل او حداقل يك نيمسال كوتاه تر باشد، به عنوان رتبه اول رشته معرفي مي شود.

*- واجدين شرايط از امتياز ممتازين بر اساس %10ظرفيت هر رشته و و حد نصاب قبولي %90 نمره آخرين فرد قبولي عادي آن شهر/رشته بررسي و نتايج آنها اعلام مي شود.

دانشگاه آزاد اسلامي بايد تا 15/11/98 فرمهاي متقاضيان واجد شرايط را به مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد از طريق سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش ارسال نمايد.

سهميه رزمندگان و ايثارگران

25  درصد ظرفيت هر كد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فزندان آنها و جانبازان 25%  و بالاتر و همسر و فرزندان آنها اختصاص دارد.

5 درصد ظرفيت هر كد رشته محل به جانبازان زير 25 درصد و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان رزمندگام با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص مي يابد.

در صورتي كه سهميه 25% ايثارگران تكميل نشود، جاي خالي آن ابتدا به مشمولين 5% و سپس به سهميه آزاد اختصاص مي يابد.

بر اين اساس 70% نمره آخرين نفر پذيرفته شده در گزينش آزاد هر كد رشته محل و حد نصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده و گزينش آزاد در هر كد رشته محل مي باشد.

طبق مصوبه چهارمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دوره هاي تحصيلات تكميلي مورخ 1811/95 آن دسته از داوطلبان كه با استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران يك بار در دوره روزانه آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته پذيرفته شده باشند، حق استفاده مجدد از سهميه ايثارگران و رزمندگان در آزمونهاي سالهاي بعد در همان مقطع را نخواهند داشت.

وضعيت نظام وظيفه

داوطلبان مرد لازم است در صورت قبولي در بدون آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد يكي از شرايط زير را داشته باشند:

1-داﺷﺘﻦ ﮐﺎرت ﭘﺎﯾﺎن ﺧﺪﻣﺖ

2-داﺷﺘﻦ ﮐﺎرت ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ داﺋﻢ (ﮐﻔﺎﻟﺖ ـ ﭘﺰﺷﮑﯽ ـ ﻣﻮارد ﺧﺎص و اﯾﺜﺎرﮔﺮان)

3- ﻣﺸﻤﻮﻻن داراي ﺑﺮگ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﻮﻗﺖ ﺑﺪون ﻏﯿﺒﺖ( ﭘﺰﺷﮑﯽ، ﮐﻔﺎﻟﺖ و  ..) در ﻣﺪت اﻋﺘﺒﺎر آن ﻣﺸﺮوط ﺑﺮ آن ﮐﻪ ﺑﯿﺶ از ﯾﮏ ﺳﺎل از اﺗﻤﺎم ﺗﺤﺼﯿﻞ آﻧﺎن در ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ﺳﭙﺮي ﻧﺸﺪه ﺑﺎﺷﺪ.

4-    متولدين نيمه اول 1347 و قبل از آن، به شرط اين كه تغيير سن نداده باشند همچنين فارغ التحصيلان دوره كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته متولد سال 1354، مشروط بر اين كه در زمان قبولي در دانشگاه كارت معافيت دائم خود را ارائه نمايند.

5-- ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻼن دوره ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ و ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ﻧﺎﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﻣﺘﻌﻬﺪ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ و دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎ ﺑﺎ رﻋﺎﯾﺖ ﻗـﻮاﻧﯿﻦ ﻣﺮﺑﻮﻃـﻪ و اراﺋـﻪ ﮔـﻮاهي اﺷﺘﻐﺎل ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ و ﻣﻮاﻓﻘﺖ ﺑﺎ ﺗﺤﺼﯿﻞ از ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻣﻘﺎم اﺟﺮاﯾﯽ ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ. (كارشناسي ارشد بدون كنكور)

6- ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺎﻏﻞ رﺳﻤﯽ ﻧﯿﺮوﻫﺎي ﻧﻈﺎﻣﯽ و اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﺑﺎ اراﺋﻪ ﮔﻮاﻫﯽ اﺷﺘﻐﺎل ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ و ﻣﻮاﻓﻘﺖ ﺑﺎ اداﻣﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ از ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ (ﺷﺎﻏﻠﯿﻦ وﻇﯿﻔﻪ و از ﺟﻤﻠﻪ ﺳﺮﺑﺎز ﻣﻌﻠﻤﺎن ﻻزم اﺳﺖ از ﺧﺪﻣﺖ ﺗﺮﺧﯿﺺ ﮔﺮدﻧﺪ).

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ