چت روم
مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
مشاوره تحصيلي
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۳:۱۶

مزاياي مدارس تيزهوشان 98-99

1- دارا بودن سطح علمي بالا و ارائه انواع خدمات تحصيلي با كيفيت
2- قبولي رتبه هاي برتر هر سال كنكور سراسري از بين تحصيلكرده هاي مدارس تيزهوشان
3- استفاده از كادرمجرب معلمان و مديران برجسته كشور
4- ايجاد فضايي جهت كشف خلاقيت و استعداد يابي دانش آموزان تيزهوش مانندبرنامه هاي پژوهشي و تحقيقاتي و استفاده از آزمايشگاه به طور مستمر
5- برگزاري كلاس هاي فوق العاده در چند روز در هفته
6- آموزش زبانهاي خارجي و آماده نمودن دانش آموزان براي ورود به دانشگاه

ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99 چگونه است؟ (مطالعه مقاله)

زمان ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم 98-99 چه وقت مي باشد؟(98/01/28)

شرايط و نحوه و سايت ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99 چگونه مي باشد؟(مطالعه مقاله)

و ... ؟؟؟

در اين مقاله سعي داريم به تمامي سوالات داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 98-99 و ادغام آن با ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 پاسخ دهيم لطفا تا انتهاي مقاله را مطالعه بفرماييد.

معرفي مدارس تيزهوشان 98-99

تيزهوشان سرمايه هاي فكري و علمي آينده كشور هستند، مي توان با در اختيار گذاشتن امكانات جهت پيشرفت تحصيلي و كشف استعداد و خلاقيت در مدارس تيزهوشان، آينده علمي كشور را تضمين نمود. مدارس تيزهوشان 98-99 استعدادهاي درخشان يكي از بهترين شرايطي است كه در ايران مي توان براي يك دانش آموز تيزهوش پيشنهاد نمود كه مي توانيد براي اطلاعات بيشتر در مورد آزمون تيزهوشان و ليست مدارس تيزهوشان تهران بر روي لينك هاي مورد نظر كليك نماييد.

ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99

ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99 از تاريخ 28 فروردين ماه سال 1398 شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم متوسطه دوره دوم انجام خواهد شد.

براي دريافت اطلاعات بيشتر بر روي لينك هاي زير كليك نماييد.

برنامه ريزي درسي تيزهوشان

نمونه سوالات تيزهوشان پايه نهم

بهترين كتاب براي آزمون تيزهوشان نهم به دهم

ليست مدارس تيزهوشان تهران و شهرستانها 98-99

ليست مدارس تهران را مي توانيد در مقاله مربوطه مطالعه زير بفرماييد براي دريافت آدرس و شماره تلفن هاي مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي 97 تهران مي توانيد بر روي لينك زير كليك نماييد..

ليست مدارس تيزهوشان تهران

نحوه پرداخت هزينه ثبت نام تيزهوشان 98-99

طبق اعلام قبلي و برنامه ريزي صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبين آزمون ايتعدادهاي درخشان مي رساند از طريق سايت azmoon.meddu.ir در بازه زماني ذكر شده فقط ورود داوطلبين به سيستم جهت پرداخت هزينه مي باشد و هيچگونه تغييراتي اعمال نخواهد شد. هر داوطلبي كه موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، كارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.

براي اطلاعات بيشتر در باب موضوع هاي تحصيلي و نحوه پيشرفت و موفقيت در آزمون هاي تيزهوشان مي توانيد پربازديدترين مقالات مارا مطلعه نماييد و بر روي لينك هر كدام كليك نماييد:

نحوه تست زني در آزمون تيزهوشان،

برنامه ريزي درسي تيزهوشان،

افزايش خلاقيت تيزهوشان،

افزايش كيفيت مطالعه تيزهوشان،

شرايط مدارس تيزهوشان،

تاثير تغذيه در پيشرفت درسي دانش آموزان تيزهوش،

تاثير استرس در آزمون تيزهوشان،

شركت در كلاس هاي فوق العاده تيزهوشان،

مراحل مرور و مطالعه خوب درسي تيزهوشان

برنامه ريزي درسي تيزهوشان 98-99

داشتن يك برنامه ريزي تيزهوشان نهم 98-99 مناسب مهمترين روش در رابطه با افزايش كيفيت مطالعه است. در بهترين برنامه ريزي براي تيزهوشان نهم ، افزايش كيفيت و بازدهي در مطالعه، مهمترين اصل است و بعد از اين موضوع است كه كميت ارزش مي يابد. اگر به روش هاي مختلف درس خواندن عادت داريد بهتر است پيشنهاد كنيم كه روش با چشم خواندن را ادامه دهيد چون به مرور سرعت مطالعه را در شما افزايش مي دهد.

قبل از هر چيزي بايد به اين اصل توجه داشته باشيد كه بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم را كه براي خواندن انتخاب مي كنيد دوست داشته باشيد حتي اگر مجبوريد كه اين كتاب را بخوانيد و علاقه اي به آن نداريد دلايل خاصي را در آن براي دوست داشته شدن بيابيد مانند يافتن جواب يك سوال مشخص، با برنامه ريزي براي قبولي در نمونه نهم كتاب را در دست بگيريد و هدف و قصد خود را از خواندن اين كتاب در ذهن مرور كنيد و تعيين كنيد آيا قصد نكته برداري يا ياد داشت برداري و خلاصه نويسي از آن را داريد؟ پس با تمركز كامل و هدف مشخص شده آن را باز كنيد. اگر قصد يادگيري كامل را داشته باشيد حتما بايد يادداشت برداري(جدول برنامه ريزي درسي پايه نهم) كنيد

برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم 98-99

در تمام مراحل زندگي، افراد موفق كساني هستند كه دوست دارند در برنامه زندگي و عادتهايشان موفقيت كسب كنند. يعني ايجاد عادتهاي پايدار مثبت در وجود اين افراد رمز موفقيتشان است و بهترين زمان انجام عادتهاي خوب همان شروع روز مي باشد

تعداد زيادي از دانش آموزان در طول مطالعه همه ي موارد خواندن و تست زدن صحيح را رعايت مي كنند حتي به درصد هاي عالي هم در زمان مطالعه دست پيدا مي كنند خانواده ها هم از اين مورد خرسندند و آنها را تشويق به خواندن ادامه كتب مي كنند… اما همين دانش آموزان 3 ماه بعد كه به اين مباحث برميگردند در كمال ناباوري مي بينند كه نمي توانند تست ها را به خوبي چند ماه قبل پاسخ دهند! ايراد كار كجاست؟

بايد در زمان هاي مشخص در طول سال تحصيلي براي هر كتاب و مبحث زماني براي مرور و رفع اشكال گذاشت. اما اينكه از كدام كتاب ها شروع كرد و چه مدت جمع بندي را انجام داد و چه تعداد تست زد و… همه اينها بسيار حياتي هستند.

مشاوره و برنامه ريزي درسي تيزهوشان درخت دانش

قابل توجه دانش آموزان تيزهوش براي موفقيت در تمامي مقاطع تحصيلي نياز به برنامه ريزي منظم داريد، براي يك برنامه ريزي منظم با مشاوران و كارشناسان درخت دانش در ارتباط باشيد. شماره ارتباط با كارشناسان و مشاوران درخت دانش 9099072943 مي باشد. ارزوي ما موفقت شما دوستان عزيز مي باشد.

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

موضوع:
برچسب‌ها: مزاياي مدارس تيزهوشان 98-99،

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۶:۲۹

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 98-99

 • آزمون تيزهوشان 97-98 با آزمون مدارس تيزهوشان 98-99 چه تفاوتي دارد؟(شرايط جديد مطالعه مقاله)
 • زمان ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم 98-99 چه تاريخي است؟(98/01/28)
 • آيا قبولي بدون آزمون در مدارس تيزهوشان امكان پذير مي باشد؟ (بر اساس استعداد درخشان!)
 • نحوه و شرايط ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99 چگونه مي باشد؟(مطالعه مقاله)
 • سايت ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان؟(سايت آزمون مدارس تيزهوشان لينك ورود مستقيم در مقاله)
 • هزينه ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99؟(15 هزار تومان)
 • مدارس تيزهوشان شهر خود را از كجا بيابيم؟(كليك بر روي لينك مطالعه مقاله)
 • و ... ؟؟؟

در اين مقاله سعي داريم به تمامي سوالات داوطلبان واجد شرايط مدارس آزمون مدارس تيزهوشان 98-99 كه در پايه نهم متوسطه دوره دوم با ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 ادغام شده است پاسخ دهيم لطفا تا انتهاي مقاله را مطالعه بفرماييد.

هدف از آزمون مدارس تيزهوشان 98-99

آزمون مدارس تيزهوشان و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 ادغام شده و هدف اصلي اين آزمون براي شناخت بيشتر استعدادها و توانايي هاي دانش آموزان مستعد در سطح كشور و يا به طور كلي انتخاب تعدادي از دانش آموزان با ضريب هوشي بالاتر نسبت به بقيه در قالب آزمون تيزهوشان 97 و 98-99 برگزار مي شود.

وارد شدن به حيطه آموزشي اين مدارس مزايا و معايبي را به همراه دارد، كه در ادامه مقاله سعي داريم تعدادي از اين مزايا و معايب را خدمت دوستان عزيز ذكر نماييم،

مشاوره پيش ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 98-99

توصيه مي شود براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراحل پيش ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99، اطلاع از شرايط جديد استعداد درخشان، مزايا و معايب، اعلام نتايج آزمون مدارس تيزهوشان و از همه مهمتر برنامه ريزي براي قبولي در آزمون تيزهوشان 98-99، ليست مدارس تيزهوشان تهران و شهرستانها، معرفي منابع تيزهوشان نهم به دهم مي توانيد با مشاوران مجرب درخت دانش از طريق شماره گيري شماره 9099072943 (بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نماييد.

آزمون تيزهوشان پايه نهم به دهم 98-99

معمولا تمامي متقاضيان و داوطلبان آزمون تيزهوشان 97 و ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99 در پايه نهم به دهم در فروردين ماه براي ثبت نام مدارس تيزهوشان اقدام مي كنند. آزمون تيزهوشان در پايه نهم به دهم شرايط خاصي دارد چون كه مقطع تحصيلي مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به شمار مي آيد.

دوره متوسطه دوم به لحاظ اينكه خيلي حساس مي باشد و در انتخاب مسير تحصيلي آينده تاثير گذار مي باشد از داوطلبان عزيز خواهشمنديم نهايت توجه خود را براي انتخاب رشته و آزمون ورودي تيزهوشان 97 معطوف نمايند.

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 98-99

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 98-99 مانند آزمون تيزهوشان 97 از تاريخ 28 فروردين آغاز و تا 5 ارديبهشت ماه 1398 ادامه خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد آزمون هاي هر كدام از مقاطع بر روي لينك هاي زير كليك نماييد.

حذف پايه ششم به هفتم تيزهوشان

ادغام آزمون مدارس نمونه و تيزهوشان

شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

شرايط ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 98-99 مانند آزمون تيزهوشان 97 شامل :

 1. شرايط عمومي ثبت نام مدارس تيزهوشان 98-99: داراي تابعيت ايراني
 2. شرايط اختصاصي ثبت نام مدارس تيزهوشان: داراي معدل بالاي 17
 3. شرايط ثبت نام استعداد هاي درخشان: معدل بالاي 19

سايت ثبت نام در آزمون تيزهوشان 98-99

پيش ثبت نام در آزمون تيزهوشان 98-99 به صورت اينترنتي و از طريق سايت azmoon.medu.ir در بازه زماني ذكر شده فقط و با پرداخت هزينه انجام خواد گرفت، توجه داشته باشيد هر داوطلبي كه موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، كارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.

اهميت درس رياضي و علوم در آزمون تيزهوشان 98-99

وضعيت درسي خوب در رياضي و علوم لازم است. اين دو درس بايد كامل و بدون جا انداختن هيچ مطلبي مطالعه شود حل تمرينات و پرسش هاي كتاب فراموش نشود. موفقيت در اين آزمون مستلزم حل كامل سوالات با جواب تشريحي و سپس تست زني در موضوع مطالعه شده.

رساندن وضعيت تراز اين دو درس به بالاي 7000 نشانه خوبي براي موفقيت در آزمون است. علوم يكي از درس هايي است كه بايد براي فهم بيشتر مطالب آن حتما در حين مطالعه از آن خلاصه نويسي كرد و براي درك موضوع از نمودار ها استفاده كنيد..

در درس رياضي معمولا چند سوال پيچيده و مركب در آزمون هر سال وجود دارند براي حل اين مسائل نگران نشويد خود شما آن مسئاله را به چند مسئاله كوچك تبديل كنيد و با حل مرحله به مرحله مسائل ساده به جواب نهايي مسئاله اصلي خواهيد رسيد چون طراح سوال دو يا سه مطلب درسي را در يك سوال ادغام كرده است.

سوالات استعداد تحليلي و استعداد تحصيلي و ضرايب آنها

 • سوالات استعداد تحليلي: 15 سوال و 20 درصد نمره ي آزمون به آن تعلق دارد
 • سوالات استعداد تحصيلي: 75 سوال و 80 درصد نمره ي آزمون به آن تعلق دارد

اين سوالات به تعداد 90 سوال شامل ليست دروس و ضرايب:

رياضي 20 سوال ضريب 3
علوم تجربي 17 سوال ضريب 2
زبان و ادبيات فارسي 15 سوال ضريب 2
مطالعات اجتماعي 15 سوال ضريب 1
هديه هاي آسمان 8 سوال ضريب 2

بهترين منابع و كتاب هاي كمك آموزشي آزمون تيزهوشان 98-99

براي هر كدام از عنواين درسي تيزهوشان ده ها جلد كتاب منتشر شده است. كه تعدادي از اين كتاب ها خيلي بهتر از بقيه هستند و هركدام از اين كتاب هاي خوب ويژگي هاي خاص خود را دارند مثلا تعدادي درس نامه هاي قوي دارند، بعضي ها پاسخ هاي تشريحي خوبي ارايه كردند و تعدادي ديگر سوالاتي جامع دارند كه به خوبي مباحث را پوشش مي دهد.

انتخاب اين كتاب ها با توجه به ويژگي ها و نقاط ضعف و قوت در هر داوطلب مي توانند متفاوت باشد. مثلا در درس رياضي كتاب هاي زيادي چاپ شده اند بهترين آنها رياضيات تيزهوشان خيلي سبز – مبتكران – فارابي و انديشمند هستند كه در اين بين مثلا كتاب انديشمند به دليل پاسخ سوالات تشريحي كامل و متفاوت آن از كيفيت مناسبي برخوردار است.

راه ارتباط با مشاوران درخت دانش

تيزهوشان گرامي مي توانند جهت دريافت برنامه جامع درسي و تحصيلي خود و همچنين گرفتن اطلاعات لازم جهت شركت در آزمون تيزهوشان، مي توانند با شماره تلفن 9099072943 از تلفن ثابت منزل بدون نياز به كد گيري با مشاوران درخت دانش تماس گرفته و پيشرفت تحصيلي خود را از مشاوران درخت دانش بخواهند.

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرام سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

درخت دانش براي تمامي دانش آموزان مستعد و پر تلاش ايران عزيز آرزوي موفقيت و سربلندي مي كند.

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۵:۴۴

ادغام آزمون ورودي تيزهوشان و نمونه دولتي 98-99 واقعيت دارد؟!

همان گونه كه مستحضر هستيد آزمون ورود تيزهوشان و نمونه دولتي اداغام شده اند و زمان شروع ثبت نام نيمه دوم فروردين ماه 1398 و به مدت يك هفته ادامه دارد، كه در آن آزمون ورودي و ثبت نام مدارس تيزهوشان نيز به صورت همزمان در سايت ثبت نام مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان استعداد درخشان انجام خواهد شد.

توصيه مي شود: براي اطلاع از شرايط ثبت نام مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان، مراحل ثبت نام آزمون تيزهوشان و نمونه دولتي، ليست مدارس نمونه دولتي تهران و شهرستانها، ليست مدارس تيزهوشان و ... مي توانيد با مشاوران مجرب درخت دانش از طريق شماره گيري شماره 9099072943 (بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت) تماس حاصل نماييد.

حذف آزمون ورودي تيزهوشان پايه ششم به هفتم

در پي اطلاع رساني حذف آزمون ورودي پايه ششم تيزهوشان و نمونه دولتي اطلاعيه ديگري از آموزش و پروش اعلام شد مبني بر ادغام ثبت نام آزمون ورودي نمونه دولتي 98-99 در مقطع دوم متوسطه.

از اين رو به دليل جامعه آماري مشترك در بين داوطلبان آزمون تيزهوشان و نمونه دولتي و نيز براي كاهش استرس ها در اين باره تصميم بر يكي شدن اين آزمون ها گرفته شد.

در پي اين تصميم برنامه ريزي درسي براي آزمون ورودي تيزهوشان و نمونه دولتي مي تواند با سهولت بيشتري انجام شود و نيز در هزينه هاي ثبت نام و كتب كمك درسي و همچنين برگزاري آزمون ها همگي داراي منافع جمعي مي باشد.

زرافشان در پي مصاحبه تلوزيوني در اين باره گفت با تاكيد بر اينكه ما به دنبال تعميم و عموميت بخشي و تنوع بخشي به سمپاد هستيم و به دنبال ترحيم سمپاد نيستيم گفت:

در سال ۱۳۹۰ بنياد ملي نخبگان پژوهشي را سفارش داد كه در آن گزارش كليد مسئله اين بود كه در حوزه توجه به استعدادها تك حوزه اي شده ايم و فقط به يك نوع استعداد توجه داريم و با تك روش آزمون غربالگري مي كنيم. در حالي كه ما بايد به تنوع استعدادها توجه و از تنوع روش ها براي شناسايي آنها استفاده كنيم. يكي از روشها برگزاري جشنواره ها و مسابقات و يا جهش تحصيلي است. ۱۶،۱۷ روش در دنيا مطرح است كه يكي از آنها جداسازي است ما روش هاي ديگر را هم در دست بررسي داريم.

جشنواره جوان خوارزمي

زرافشان افزود: امروز در جشنواره جوان خوارزمي بخشي عمده اي از جوايز را دانش آموزان فني و حرفه اي از آن خود مي كنند در حالي كه هنرستاني ها قبلا تيزهوش تلقي نمي شدند اما امروز فهميده‌ايم اينها پنجه‌هاي قدرت‌اند.

از اين رو داوطلبان مي توانند براي دريافت منابع كمك درسي جديد و برنامه ريزي براي آزمون پايه نهم به دهم، معرفي منابع تيزهوشان نهم به دهم از مشاوران درخت دانش درخواست همراهي داشته باشند.

مشاوره تحصيلي مدارس نمونه درخت دانش

جهت دريافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصيلي خود و همچنين در با موضوعات؛ برنامه ريزي درسي تيزهوشان، برنامه ريزي درسي مدارس نمونه، مشاوره تحصيلي تمامي مقاطع تحصيلي در سراسر ايران بدون كدگيري از تلفن ثابت با شماره تلفن 9099072943  تماس بگيريد تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نيازهاي تحصيلي و ارائه اطلاعات به روز راهنمايي نمايند.

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

 

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرام سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۴:۴۸

دريافت دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 چه زماني منتشر مي شود؟ (28 فرودين ماه سال 1398)

معرفي قسمت هاي مختلف دفترچه مدارس نمونه دولتي 98-99؟ (مطالعه مقاله)

دريافت و دانلود دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي ؟ (لينك دانلود در داخل مقاله)

مشاوره و راهنماي نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتي و مدارس تيزهوشان استعداد درخشان؟( مشاوره تحصيلي درخت دانش)

در اين مقاله سعي داريم به تمامي سوالات داوطلبان واجد شرايط ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99، نحوه دريافت دفترچه راهنماي جامع ثبت نام مدارس نمونه را كامل توضيح دهيم لطفا تا انتهاي مقاله را مطالعه بفرماييد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 چه زماني منتشر مي شود؟

زمان انتشار دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 در تاريخ 98/01/28 (نيمه دوم فروردين ماه 98) بر روي سايت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98 قرار خواهد گرفت داوطلبان توصيه مي شود به دليل محدود بودن زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتي و استعداد درخشان حتما در زمان تعيين شده نسب به ثبت نام خود در سامانه ثبت نام مدارس نمونه اقدام نمايند.

مهلت ثبت نام مدارس نمونه دولتي 1398

مهلت ثبت نام مدرسه نمونه دولتي و استفاده از دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي به مدت يك هفته و تا تاريخ 98/02/05 مي باشد.

زمان برگزاري آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

زمان برگزاري آزمون ورودي متوسطه دوره دوم مدارس نمونه دولتي، رأس ساعت 9 صب روز جمعه 98/03/11 در سراسر كشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد براي اطلاع از ليست مدارس نمونه دولتي تهران كليك نماييد.

معرفي قسمت هاي مختلف دفترچه مدارس نمونه دولتي 98-99

 1. سخني كوتا با والدين
 2. مهلت ثبت نام، زمان توضيع كارت و تاريخ برگزاري آزمون مدارس نمونه دولتي
 3. مراحل پيش ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99
 4. ضوابط و شرايط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتي
 5. مواد امتحاني، تعداد سوال، و ضرايب
 6. ظرفيت، ضوابط و شرايط پذيرش دانش آموز در سال 1398
 7. ضوابط تصحيح پاسخ برگ ها، اعلام نتايج و ثبت نام قبول شدگان
 8. ضوابط و نحوه انتقال دانش آموز
 9. ساير موارد

توصيه مي شود: براي اطلاعات بيشتر انجام تمامي مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان، معرفي مدارس نمونه و مشاوره ثبت نام، توضيح كامل دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي، شرايط جديد براي ثبت نام دانش آموزان متوسط، برنامه ريزي براي قبولي در آزمون تيزهوشان، معرفي منابع آزمون نهم به دهم تيزهوشان و ... مي توانيد با مشاوران مجرب درخت دانش از ريق شماره گيري شماره 9099072943 (بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت) تماس حاصل نماييد.

دريافت و دانلود دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

براي دريافت و دانلود دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 بايد به سايت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي به نشاني azmoon.medu.ir مراجعه نماييد، به محض منتشر شدن دفترچه لينك رنگي زير فعال خواهد شد:

دريافت دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

شرايط شركت در آزمون متوسطه دوره دوم مدارس نمونه دولتي 98-99

شرط شركت در آزمون نمونه دولتي براي دانش آموزان پايه نهم نيز اين است كه معدل پايه نهم آنها حداقل 17 شده باشد. البته در موقع ثبت نام معدل نيمسال اول حساب مي شود و بعد آزمون معدل 17 بايد براي نيمسال دوم نيز كسب شود، يعني معدل كل سال هشتم و نيمسال اول پايه نهم براي ثبت نام بايد بالاي 17 باشد.

البته اين رقابت براي هنرستان هاي فني و حرفه اي نمونه دولتي در بين دانش آموزان شهرستان و شهر بدون در نظر گرفتن منطقه و ناحيه لحاظ مي شود.

بودجه بندي دروس مدارس نمونه دولتي متوسطه دوم 98-99

پيام هاي آسماني 10 سوال با ضريب 2

ادبيات فارسي با ضريب 2 و تعداد 10 سوال

عربي با ضريب 1 و تعداد 8 سوال

علوم اجتماعي شامل جغرافيا، تاريخ و اجتماعي با ضريب 1 و تعداد 10 سوال

زبان انگليسي با ضريب 1 و تعداد 7 سوال

كار و فناوري با ضريب 1 و تعداد 10 سوال

علوم تجربي با ضريب 2 و تعداد 20 سوال

رياضيات با ضريب 2 و تعداد 25 سوال

مشاوره و راهنمايي تحصيلي مدارس نمونه درخت دانش

والدين گرامي جهت دريافت كامل اطلاعات لازم جهت شركت در آزمون مدارس نمونه دولتي و دريافت برنامه ريزي درسي (دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99) مناسب براي شركت در آزمون مي توانيد با شماره 9099072943 از طريق تلفن ثابت منزل بدون نياز به كدگيري با مشاوران متخصص درخت دانش تماس گرفته و آينده تحصيلي فرزندان خود را با مشاوران خبره و مجرب درخت دانش رقم بزنيد.

موفقيت شما افتخار ماست.

ورود به سايت سمپاد

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرام سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

 

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۷:۲۴

اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99

زمان اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 چه تاريخي مي باشد؟ (زمان اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي دهه اول تير ماه 98)

نحوه مشاهده نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99؟(مطالعه مقاله)

سايت اعلام نتايج مدارس نمونه 98-99 كدام است؟ (لينك مشاهده در داخل مقاله)

اولين اقدام بعد از مشاهده نتايج مدارس نمونه دولتي چه مي باشد؟ (مطالعه مقاله)

در اين مقاله سعي بر اين داريم به تمامي سوالات داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 ، نحوه و شرايط ثبت نام مدارس شاهد 98 كه با مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهيم لطفا تا انتهاي مقاله را مطالعه بفرماييد.

زمان اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 چه تاريخي مي باشد؟

كليك تصحيح آزمون، به همراه محاسبه امتياز آزمون داوطلبان مدارس نمونه دولتي، حداكثر سه هفته پس از برگزاري آزمون در سامانه آزمون مدارس نمونه دولتي منتشر مي شود يعني زمان برگزاري آزمون مدارس نمونه دولتي كه دهه اول خرداد ماه 98 مي باشد اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 دهه اول تير ماه 98 خواهد بود.

تفاوت زمان اعلام نتايج آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي با استعداد هاي درخشان 98-99

زمان اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي با مدارس استعدادهاي درخشان مستقل از هم است و نتيجه قبولي در مدارس مذكور يني مدارس نمونه دولتي و استعداد درخشان جداگانه اعلام خواهد شد.

نحوه دريافت نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 در سايت آزمون

نحوه دريافت نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 به اين صورت مي باشد كه دانش آموز در زمان اعلام نتايج براي دريافت كارنامه خود بايد به سايت آزمون اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمايد و بر اساس كد ملي و رمز عبور خود نتايج قبولي خود را مشاهده كند كه در زير شرايط قبولي و نكات مهم اعلام نتايج مدارس نمونه را توضيح خواهيم داد.

نكات مهم اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99

 1. هيچ فهرست ذخيره اي براي مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهاي درخشان اعلام نخواهد شد.
 2. فهرست ذخيره اي براي مدارس دوره دوم متوسطه مدارس نمونه دولتي با هماهنگي و تاييد دفاتر ذيربط معاونت آموزشي متوسطه اعلام خواهد شد.
 3. براي كليه داوطلباني كه مورد پذيرش مدارس نمونه دولتي قرار نگرفتند، حداكثر يك هفته پس از اعلام نتيجه آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 كارنامه عدم قبولي شامل تعداد پاسخ خاي صحيح و غلط، نمره اخذ شده هر درس، امتياز كل داوطلب و امتياز آخرين فرد مورد پذيرش قرار گرفته مدارس نمونه دولتي در مدارس مورد تقاضاي او صادر مي شود.
 4. براي پذيرفته شدگان و قبول شدگان نتايج مدارس نمونه دولتي كارنامه صادر نخواهد شد.

مهلت ثبت نام حضوري پذيرفته شدگان آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

مهلت ثبت نام قبول شدگان مدارس متوسطه دوره دوم در اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي سال تحصيلي 98-99 حداكثر تا پايان مرداد ماه سال 1398 خواهد بود.

ز آن جايي كه انتخاب نوع مدرسه در پيشرفت تحصيلي دانش اموز تاثير به سزايي دارد (اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي)، و مدارس نمونه دولتي به خاطر اهميت دادن به وضعيت تحصيلي و برخورداري از امكانات رفاهي، و تلاش براي كشف استعدادهاي دانش اموزان به عنوان مدارسي خوب در اجتماع شناخته شده و رغبت و شوق زيادي براي شركت در ازمون اين مدارس در دانش اموزان و خانواده هاي انها به چشم مي خورد. و علي رغم اشتياق زياد به شركت در اين مدارس، اضطراب و ترس ناشي از آزمون در دانش آموزان و خانواده هاي انها به چشم مي خورد.

 

البته والدين گرامي مي توانند با افزايش اطلاعات خوددر زمينه آزمون هاي نمونه دولتي و مدارس شاهد، مدارس تيزهوشان، همراهي با مشاوران درخت دانش و استفاده از مقالات و راهنمايي ها و اخبار و اطلاعات موجود در سايت درخت دانش از اين اضطراب بكاهند و به فرزندان خود كمك شاياني بكنند. زمان برگزاري كلاس هاي اين مدارس، صبح و عصر در دو نوبت مي باشد.

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۴۱

معرفي سايت همگام Hamgam.medu.ir

سايت هدايت تحصيلي پايه نهم كه به سايت همگام شناخته مي شود معمولا در سالهاي اخير از اين اسم زياد بر روي زبان ها شنيده شده اما به طور كلي اين سايت يكي از سايت هاي اطلاعاتي و يا بهتر بگيم بانك اطلاعاتي دانش آموزان براي انتخاب رشته و هدايت تحصيلي پايه نهم به دهم مي باشد. سايت هدايت تحصيلي همگام در سال تحصيلي 98 -99 با لينك زير فعال مي باشد كه داوطلبان مي توانند در انتهاي مقاله لينك سايت همگام هدايت تحصيلي پايه نهم را مشاهده نماييد. قبل از اينكه بر روي لينك مورد نظر كليك كنيد پيشنهاد مي كنيم متن مقاله را  كامل مطالعه نماييد كه زمان ورود به سايت با اطلاعات سايت آشنا باشيد.

سايت همگام هدايت تحصيلي نهم به دهم شامل اطلاعات زير مي باشد:

 • المپياد دانش آموزي
 • پرسش و پاسخ آنلاين
 • ثبت نام اوقات فراغت
 • شركت در انتخابات
 • استعدادهاي درخشان
 • آزمون آنلاين
 • و ...

مي باشد كه در مراحل بعد بيشتر توضيحات مرتبط به اين گزينه ها رو خدمت دوستان عزيز عرض خواهيم نمود. براي دريافت اطلاعات بيشتر مي توانيد با مشاوران تحصيلي درخت دانش از طريق تماس و مشاوره تلفني و يا مشاوره حضوري در ارتباط باشيد.

زمان ثبت نام در سايت همگام هدايت تحصيلي نهم به دهم

آزمون رغبت و توانايي در سايت همگام از روز 20/11/97 آغاز و تا پايان روز 15/12/97 در حال اجرا مي باشد و داوطلبان مي توانند در اين تايم زمانبندي حتما اقدام به پاسخ دهي به سوالات نمايند. ثبت نام در سايت هدايت تحصيلي ضروري و الزامي مي باشد كه معمولا با وارد كردن اطلاعات شخصي وتحصيلي در مقاطع مختلف و پايه اين كار امكان پذير مي باشد كه داوطلبان و دانش آموزان بعد از وارد شدن اطلاعات آنها، ثبت نام انجام مي شود. رمز عبور كه توسط اموزش و پرورش و واحد مديريت مدارس به داوطلبان داده مي شود همرا با شماره ملي لازمه ورود به سايت همگام مي باشد. 

سامانه هدايت تحصيلي پايه نهم شامل چه كساني مي باشد؟

سامانه هدايت تحصيلي يك سامانه بانك اطلاعاتي براي داوطلبان و متقاضيان انتخاب رشته پايه نهم به دهم و به اصطلاحي ديگر  شامل اطلاعات آموزشي و تحصيلي دانش آموزان را در مقاطع مختلف مي باشد.

سامانه هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم همگام شامل آزمون هاي رغبت و تحصيلي مي باشد كه داوطلبان براي انتخاب رشته پايه نهم به دهم بايد تا حدودي به سوالات مورد نظر توجه نمايند.

سايت همگام هدايت تحصيلي نهم به دهم و مطالب و محتواي سايت مشخص مي كند كه دانش آموزان به چه رشته اي بيشتر علاقه مند و توانمند كدام يك از رشته ها مي باشند و چگونه انتخاب رشته كنيم در پابه نهم؟

نحوه ورود به سايت همگام پايه نهم

براي وارد شدن به سايت همگام بايد اطلاعات دانش آموزان كه شامل شماره دانش آموزي داوطلب و رمز عبور كه توسط مارس به داوطلبان داده مي شود ضروري مي باشد اين اطلاعت بايد محرمانه در اختيار دانش آموزان قرار داشته باشد و فقط داوطلب و خانواده داوطلب به اين اطلاعات دسترسي داشته باشد.

براي ورود به سايت همگام هدايت تحصيلي نهم لازم است كه به راهماي تصويري زير توجه لازم را بفرماييد.

كد ملي هر فرد نام كاربري ايشان در پرتال همگام مي‌باشد.

براي ورود در صورتيكه شما با يكي از عناوين كاربران سطح مدرسه (نظير: دانش آموز، معلم، مشاور، معاون اجرايي، و ... ) قصد ورود به سامانه را داريد كافي است به مدير مدرسه خود مراجعه نماييد تا دسترسي مناسب نقش شما را ايجاد نموده و به شما رمز عبور جهت ورود به سامانه را تحويل دهد.

آزمون همگام چيست؟

آزمون همگام معمولا در قالب دو تا آزمون رغبت و توانايي گرفته مي شود كه داوطلبان به نسبت انتخاب خود در انتخاب رشته بايد سوالات را به طور منظم پاسخ داده و بر اساس درجه بندي علاقه و يا همان رغبت و توانايي از عدد يك كه پايين ترين و بالاترين درجه كه عدد پنج مي باشد را شامل شود انتخاب كرده و تا حدودي انتخاب رشته خود را براي ادامه تحصيلي در زيرگروه هاي مختلف از جمله علوم رياضي، علوم تجربي، علوم انساني، فني و حرفه اي و كاردانش همچنين گروه ادبيات و هنر انجام مي دهند.

آزمون همگام را مي توانيد با مشاوران تحصيلي درخت دانش تجربه نماييد با شماره گيري 9099072943 از طريق تلفن ثابت بدون نياز به گرفتن كد در ارتباط باشيد.

آزمون هاي مشاوره اي سايت همگام

سايت همگام آزمون هاي مشاوره كه شامل آزمون هاي خودارزيابي شده مي باشد در زير با مشاهده تصاوير مي توانيد آزمون هاي خود را پاسخ داده و شخصيت و روانشناسي دانش آموزان در اين مرحله انجام مي گيرد. در زير مي توانيد تصاوير مربوط به آزمون خودارزيابي يا همان آزمون هاي مشاوره اي را مشاهده نماييد.

ورود پرسنل اداري به سايت همگام

در صورتيكه شما يكي از پرسنل محترم آموزش و پرورش مي‌باشيد و مي‌خواهيد جهت انجام امور مربوطه به سامانه همگام دسترسي داشته باشيد مي‌توانيد به كارشناس فناوري منطقه يا كارشناس فناوري استان خود مراجعه نموده و جهت دريافت دسترسي نقش مرتبط با جايگاه سازماني خود، رمز عبور دريافت نماييد. دقت داشته باشيد درصورتيكه اطلاعات فيش حقوقي خود را در سامانه fish.medu.ir مشاهده مي كنيد نياز به دريافت رمز جديد نداشته و مي توانيد با همان رمز، در پرتال همگام نيز وارد شويد چناچه هنگام ورود با پيغام " مشخصات وارد شده اشتباه مي باشد." يا پيغام " حكم شما به اتمام رسيده است " مواجه شديد، مطابق توضيحات فوق جهت دريافت رمز جديد يا تمديد حكم كاربري خود، از طريق كارشناسان ذكر شده اقدام نمايد.

ثبت نام سايت هدايت تحصيلي همگام توسط مديران مدارس و اموزش و پرورش منطقه انجام خواد شد براي دريافت اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره 9099072943 بدون نياز به گرفتن كد از طريق تلفن ثابت در ارتباط باشييد.

همگام مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

مشاورين مجرب درخت دانش در تمامي مراحل انتخاب رشته پايه نهم به دهم با توجه به درنظر گرفتن شرايط خانوادگي، تحصيلي، بازاركار، توانايي، علاقه و رغبت دانش آموزان همراه شما خواهند بود. پيشنهاد مشاورين درخت دانش اين است كه با توجه به شرايط بازار كار پيش رو و تعداد زياد داوطلبان متقاضيان در مقطع نهم به دهم براي انتخاب رشته از راهنمايي هاي مشاورين مجرب براي پاسخ دهي به آزمون هاي رغبت و توانايي استفاده شود.. مشاورين تحصيلي درخت دانش در تمامي مراحل معرفي سايت همگام ، هدايت تحصيلي نهم، هدايت تحصيلي و انتخاب رشته، فرم هاي هدايت تحصيلي، ثبت نام مدارس شاهد، ثبت نام مدارس نمونه همراه شما خواهند بود.

موضوع:
برچسب‌ها: معرفي سايت همگام Hamgam.medu.ir،

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۷:۱۶

زمان و مهلت مراجعه به سايت همگام هدايت تحصيلي پايه نهم

يكي از سوالات دانش آموزان از مشاوران درخت دانش اين است كه تا چه زماني مهلت داريم به سوالات آزمون رغبت و توانايي پاسخ دهيم و اين سوالات چه تاثيري خواهند داشت؟ در جواب بايد گفت كه زمان ورود به سايت هدايت تحصيلي پايه نهم 97/11/20 از ساعت 00:00 تا 97/12/15 ساعت 23:59 مي باشد لذا داوطلبان بايد توجه نمايند در زمان مققر شده حتما به سايت همگام هدايت تحصيل پايه نهم كه لينك آن در ادامه مقاله گذاشته شده است وارد و به سوالت پاسخي متناسب با رشته دلخواه (اولويت انتخابي) خود دهند.

"توصيه مي شود براي مشاوره و نحوه پاسخ به سوالات مهم هدايت تحصيلي با مشاوران مجرب درخت دانش در ارتباط باشيد"

 

 

داشبورد اصلي سايت همگام هدايت تحصيلي پايه نهم 98-99

سايت هدايت تحصيلي پايه نهم (سامانه همگام) داراي قسمت هاي مختلفي است كه به ترتيب اهميت شامل:

 1. آزمون هاي مشاوره اي
 2. هدايت تحصيلي
 3. آزمون آنلاين
 4. استعداد درخشان
 5. پرسش و پاسخ آنلاين
 6. انضباطي و تشويقي
 7. و ...

كه مهمترين قسمت آن آزمون هاي مشاوره اي كه شامل 320سوال مي باشد كه داوطلب بايد از نمره 1 الي 5 به هركدام از سوالات با توجه به اولويت بندي هدايت تحصيلي خود پاسخ دهد.

ورود به سايت همگام هدايت تحصيلي پايه نهم

نحوه ورود به سايت همگام هدايت تحصيلي به اين صورت مي باشد كه دانش آموز با وارد كردن كد ملي 10 رقمي همراه با وراد كردن رمز عبور (دريافتي از مدرسيه يا منطقه آموزش و پرورش) با ورود به سايت هدايت تحصيلي پايه نهم با آدرس: hamgam.medu.ir سايت همگام هدايت تحصيلي وارد شوند.

مشاوره هدايت تحصيلي، نحوه اولويت بندي! فاكتورهاي انتخاب رشته، رياضي؟انساني يا تجربي، چرا رشته هاي فني حرفه اي و كشف استعداد دانش آموز و نحوه پاسخ به سوالات آزمون مشاوره اي رغبت در سايت همگام مي توانيد با مشاوران مجرب هدايت تحصيلي درخت دانش با شماره گيري شماره 9099072943 (بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نماييد.

پربازديد ترين مقالاط مرتبط با انتخاب مدرسه پايه نهم:(براي مطالعه كليك نماييد)

ثبت نام مدارس شاهد 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

مهمترين سوالات دانش آموزان هدايت تحصيلي پايه نهم همراه پاسخ(پرسش و پاسخ آنلاين)

 • هدايت تحصيلي چيست و چرا بايد حتما از طريق مشاور تحصيلي انجام داد ؟(مطالعه كامل مقاله)
 • سوال خيلي مهم: رشته اي تجربي را انتخاب كنم يا رياضي ؟ ( ليست رشته هاي تجربي با رتبه مورد نياز )
 • تفاوت شاخه هاي فني حرفه اي با كاردانش ؟( آيا زود تر مي خواهيم وارد بازار كار شويم!)
 • معرفي پر طرفدارترين و پردرآمدترين رشته هاي فني حرفه اي ؟( تماس با مشاوره تحصيلي درخت دانش)
 • شرايط انتخاب رشته پايه نهم به دهم رشته تجربي و رشته انساني و .. چگونه است ؟
 • سوال پرتكرار: سامانه هدايت تحصيلي پايه نهم و سايت انتخاب رشته پايه نهم چه سايتي است ؟(بعد از مطالعه در انتهاي مقاله لينك قرار داده شده است+سايت همگام)
 • حداقل معدل لازم براي قبولي در انتخاب رشته نهم و حد نصاب نمره دريافتي براي رشته هاي مختلف چگونه است ؟(معدل 14)
 • زمان دقيق انتخاب رشته در پايه نهم به دهم چه زماني مي باشد ؟(مطالعه كامل مقاله)
 • آيا رشته هاي پزشكي بدون كنكور واقعيت دارد؟ (كليك بر روي لينك مورد نظر رنگي براي داوطلبان متقاضي  زير گروه تجربي)

در اين مقاله سعي كرده ايم به اين سوالات و سوال هاي زيادي كه دانش آموزان پايه نهم در مورد انتخاب رشته با مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس گرفته اند مفصل پاسخ دهيم.

هدايت تحصيلي چيست ؟

هدايت تحصيلي، همانطور كه از اسم آن مشاهده مي كنيم به معناي راهنمايي و مشخص كردن يك مسير براي ادامه تحصيل در رشته هاي مختلف مي باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و رشته تحصيلي خود و با چه نمره هايي در نهم متوسطه انتخاب رشته كنيم؟ را انتخاب كنند.
با توجه به رشد جمعيت و افزايش تمايل افراد به تحصيل در سطوح مختلف و تراكم و تنوع واحدهاي درسي و ضرورت انتخاب مناسب مشاغل و حرفه‌ها و عوامل بسيار زياد ديگر بحث هدايت تحصيلي از اهميت بالا برخوردار است.

 

براي اطلاعات بيشتر در مورد ورود به سايت هدايت تحصيلي و زمان ثبت فرم ها و مشاوره بهترين رشته ها و پركردن فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم، معرفي رشته هاي پردرآمد، كدام رشته را بايد انتخاب كنيم تجربي بهتر است يا رياضي و يا اصلا انساني بازار كار بهتري دارد؟ با حجم زياد داوطلبان رشته تجربي آيا از هر 30 نفر يك نفر قبول خواهد شد!! ورود به سامانه سجا 98 ثبت نام مدارس شاهد پايه نهم و .. شما مي توانيد سوالات خود را از طريق تلفن ثابت و بدون گرفتن پيش شماره با شماره گيري 9099072943 با مشاوران درخت دانش در ميان بزاريد و راهنمايي و مشاوره هدايت تحصيلي دريافت نماييد.

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۳:۳۷

هدف اصلي هدايت تحصيلي

با توجه به اينكه هدايت تحصيلي نهم در اين مقطع خيلي حساس مي باشد، پيشنهاد مشاورين درخت دانش به شما متقاضيان و داوطلبان هدايت تحصيلي و همچنين به خانواده هاي اين عزيزان پيشنهاد مي كنيم كه نگاهي متفاوت به انتخاب رشته فرزندانشان داشته باشند، به اين منظور كه علاوه بر بازار كار رشته و زيرگروه مورد نظر علاقه و توانايي فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند.

سال تحصيلي 97-98 براي هدايت تحصيلي يك سال متفاوتي خواهد بود چون كه براساس اطلاعات منتشر شده از لحاظ انتخاب افراد شاهد افزايش ظرفيت هايي كه اعلام شده هستيم.

براي هدايت تحصيلي هيچ گونه اجباري وجود ندارد و براي رشته هايي كه علاقمندان آن زياد هستند، افزايش ظرفيت وجود خواهد داشت تا اگر دانش آموزي قصد ورود به رشته اي را داشت، به تقاضاي او پاسخ داده شود؛ چراكه با توجه به آمار تعداد كمي از دانش آموزان در رشته تحصيلي مورد علاقه خود مشغول به تحصيل هستند بنابراين سال نهم بايد جدي گرفته شود.

زمان شروع سامانه انتخاب رشته و هدايت تحصيلي 98-99 مشخص شد

سامانه هدايت تحصيلي همگام پايه نهم و انتخاب رشته پايه نهم بعد از امتحانات نهايي و از نيمه دوم تيرماه 98 آغاز خواهد شد، دوستان مي توانند براي انتخاب رشته خود و تعيين اولويت هاي انتخابي با مشاورين درخت دانش در ارتباط باشند.

دريافت فرم هاي هدايت تحصيلي

دريافت فرم هاي هدايت تحصيلي معمولا از طريق واحدهاي مدارس ارائه مي شود اما سال تحصيلي 97- 98 احتمالا از طريق اينترنتي هم دريافت شود.

دو فرم اصلي براي هدايت تحصيلي وجود دارد

     1) فرم توصيه نامه

     2) فرم زمانبندي  

اين فرم‌ها از ۲۰ تيرماه صادر مي‌شود و دانش‌آموزان و خانواده‌ها مي‌توانند از طريق مدارس متوسطه اول نسبت به دريافت آنها اقدام كنند. براي كسب اطلاعات بيشتر و دريافت اين فرم ها (هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم) بر روي لينك زير كليك كنيد.در اين مقاله سعي بر اين داريم كه فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم، ورود به سايت همگام هدايت تحصيلي پايه نهم را براي دوستان عزيز كامل توضيح داده و شرايط و زمان هدايت تحصيلي را توضيح دهيم.

انتخاب رشته پايه نهم مهم ترين مرحله زندگي افراد براي تحصيل در آينده و انتخاب زيرگروه تحصيلي مي باشد. با توجه به اينكه طي سالهاي اخير فرم هاي هدايت تحصيلي در مقطع متوسطه به دانش آموزان براي راهنمايي هاي بيشتر ارائه ميشد، در سال تحصيلي 97-98 احتمال مي رود كه فرم هاي تحصيلي با كمي تغييرات ارائه شوند.

توجه: دريافت نمونه برگ فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم در انتهاي مقاله قرار داده شده است.(كپي كردن آزاد مي باشد، توصيه مي شود قبل از دريافت مطالب را بادقت مطالعه نماييد.)

مشاوره و راهنماي هدايت تحصيلي و تكميل فرم هاي پايه نهم 98

هدايت تحصيلي و نحوه تكميل فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم يكي از مهمترين بحث هاي است كه يك دانش آموز در طي انتخاب رشته خود بايد مد نظر داشته باشد، براي دانستن اين كه چگونه انتخاب رشته كنيم در پايه نهم و مشاوره و راهنمايي و معرفي رشته ها و بازار كار انتخاب بهترين رشته بر اساس استعداد دانش آموز، رشته تجربي يا فني حرفه اي ؟ مي توانيد با شماره 9099072943 بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت تماس حاصل نماييد.

براي مطالعه پربازديد ترين مقالات درخت دانش در مورد انتخاب مدرسه پايه نهم:

نحوه ثبت نام مدارس شاهد 98

ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

لينك مشاهده به زودي فعال خواهد شد اما در زير مي توانيد فرم هاي سالهاي قبل را مشاهده نماييد.

مشاهده فرم هاي هدايت تحصيلي

فرآيند ثبت‌نام در دو هفته انتهايي تير و دو هفته ابتدايي مردادماه صورت مي‌گيرد و ثبت‌نام براساس اولويت‌هاي زمان‌بندي كه به دانش‌آموز اعلام شده ميباشد و دانش‌آموز مراجعه كرده و ثبت‌نام مي‌كند.

[caption id="attachment_6686" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم(فرم شماره يك) فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم شماره يك[/caption] [caption id="attachment_6687" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم شماره دوم[/caption] [caption id="attachment_6688" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم شماره سوم[/caption] [caption id="attachment_6689" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم شماره چهارم[/caption] [caption id="attachment_6690" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم شماره پنجم[/caption] [caption id="attachment_6691" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم شماره ششم[/caption] [caption id="attachment_6694" align="aligncenter" width="300"]فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم فرم شماره هفت[/caption]

 

مشاوره تحصيلي درخت دانش

جهت دريافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصيلي خود (هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم) و همچنين برنامه ريزي درسي تيزهوشان و نمونه دولتي در سراسر ايران بدون نياز به گرفتن پيش شماره از طريق تلفن ثابت با شماره تلفن 9099072943  تماس بگيريد تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نيازهاي تحصيلي و ارائه اطلاعات به روز راهنمايي نمايند.

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

موضوع:
برچسب‌ها: هدف اصلي هدايت تحصيلي،

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۷:۰۷

براي قبولي در اولويت اول هدايت تحصيلي پايه نهم بايد چيكار كنيم؟

ما در اينجا درصد هاي تاثير بر انتخاب اولويت ها را موردي توضيح خواهيم داد كه دانش آموز اطلاع داشته باشد كه هر كدام از قسمت هاي سايت هدايت تحصيلي پايه نهم چه درصد و امتياز و در نهايت چه تاثيري بر انتخاب رشته پايه نهم وي دارد:

 1. نظر مشاور: با توجه به جمع‌ بندي موارد بالا و صحبت با دانش‌آموز و خانواده‌ اش انجام مي‌شود و 10 درصد از اين 100 امتياز را شامل مي‌شود.
 2. نحوه پاسخ به آزمون‌ هاي مشاوره‌ اي: سؤالات آن طوري طراحي شده تا تمام ابعاد دانش‌آموزان و رغبت واقعي و توانمندي‌ هاي‌شان را به طور كامل نشان دهد. اين عامل 30 درصد از امتياز كل است.
 3. نظر دانش‌آموز: از دانش‌آموز نظرخواهي مي‌شود و 10 درصد از 100 امتياز كل به آن اختصاص دارد.
 4. نظر والدين: 5 درصد از امتياز كل به آن اختصاص داده شده است.
 5. نظر تمام معلم‌هاي دوره‌ي متوسطه:  كه 10 درصد كل را شامل مي‌شود.
 6. كارنامه تحصيلي يا همان نمرات درسي: 35 درصد مجموع امتيازهاست و با توجه به كارنامه‌هاي پايه‌ي هفتم و هشت و نهم، محاسبه مي‌شود.

اولويت‌بندي رشته‌هاي تحصيلي بر اساس امتياز كسب‌ شده‌ي شما از 100 تعيين مي‌شود

 

با ارتباط با مشاوران درخت دانش شانس قبولي در اولويت هدايت تحصيلي خود را افزايش دهيد

آزمون همگام چيست؟

آزمون همگام معمولا در قالب دو تا آزمون رغبت و توانايي گرفته در سايت همگام هدايت تحصيلي كه داوطلبان به نسبت انتخاب خود در انتخاب رشته بايد سوالات را به طور منظم پاسخ داده و بر اساس درجه بندي علاقه و يا همان رغبت و توانايي از عدد يك كه پايين ترين و بالاترين درجه كه عدد پنج مي باشد را شامل شود انتخاب كرده و تا حدودي انتخاب رشته خود را براي ادامه تحصيلي در زيرگروه هاي مختلف از جمله علوم رياضي، علوم تجربي، علوم انساني، فني و حرفه اي و كاردانش همچنين گروه ادبيات و هنر انجام مي دهند.

آزمون همگام را مي توانيد با مشاوران تحصيلي درخت دانش تجربه نماييد با شماره گيري 9099072943 از طريق تلفن ثابت بدون نياز به گرفتن كد در ارتباط باشيد.

آزمون هاي مشاوره اي سايت همگام

سايت همگام آزمون هاي مشاوره كه شامل آزمون هاي خودارزيابي شده مي باشد در زير با مشاهده تصاوير مي توانيد آزمون هاي خود را پاسخ داده و شخصيت و روانشناسي دانش آموزان در اين مرحله انجام مي گيرد. در زير مي توانيد تصاوير مربوط به آزمون خودارزيابي يا همان آزمون هاي مشاوره اي را مشاهده نماييد.

 

نويسنده :بهنام قادرپور
تاريخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۸:۱۷

شرايط ثبت نام داوطلبان در آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

شرايط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 براي متقاضبان واجد شرايط شامل سه دسته خواهد شد:

 1. شرايط عمومي مدارس نمونه دولتي
 2. شرايط اختصاصي مدارس نمونه دولتي
 3. شرايط ثبت نام داوطلبان مدارس استعداد درخشان

شرايط عمومي ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

تنها شرط ثبت نام كه بايد همه داوطلبان ثبت نام در آزمون نمونه دولتي داشته باشند اين است كه داراي تابعيت ايراني باشند.

دانش آموزان مدارس ايراني خارج از كشور كه متقاضي شركت در آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي ميباشند، در آزمون جداگانه اي كه دستورالعمل آن متعاقباَ توسط مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور اعالم خواهد شد.

شرايط اختصاصي ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

شرايط اختصاصي ثبت نام آزمون مدارس شاهد 98-99 خود شامل 4 مورد مي باشد كه به ترتيب:

 1. ملاك ثبت نام دانش آموزان پايه نهم در آزمون ورودي دبيرستانها ي دوره دوم متوسطه نظري وهنرستانهاي فني و حرفه اي نمونۀ دولتي، كسب حداقل معدل 17 در نوبت اول سال تحصيلي1398-99 مي باشد.
 2. در محدودههايي كه امكان ثبت نام مدارس نمونه دولتي در دو واحد آموزشي دبيرستانهاي نمونه دولتي دوره دوم متوسطه وجود داشته باشد، دانش آموزان ميتوانند در فرم تقاضانامە ثبت نام مدارس نمونه، هر يك از دو اولويت اول و دوم را انتخاب نمايند.
 3. رقابت علمي براي ورود به هنرستانهاي فني و حرفهاي نمونە دولتي، در بين دانش آموزان شهر و شهرستان بدون لحاظ نمودن منطقه يا ناحيه خواهد بود.
 4. دانش آموزان عشايري به دليل كوچ رو بودن، در هر منطقهاي در سطح استان مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون مي باشد

شرايط ثبت نام داوطلبان مدارس استعدادهاي درخشان

حداقل معدل كل سالانه 19 پايۀ هشتم در خرداد سال تحصيلي 98-99، دانشآموزان پايە نهم مدارس استعدادهاي درخشان از شركت در آزمون ورودي معاف هستند. پذيرش نهايي اين دسته از دانش آموزان در پايه دهم، منوط به احراز شرايط ادامۀ تحصيل در پايۀ نهم سال تحصيلي98-99 در مدارس استعدادهاي درخشان تاريخ 26/14/1396 است. الزم به ذكر است،

تعيين دبيرستانهاي دورة دوم متوسطه دانشآموزان مدارس استعدادهاي درخشان به عهدة ادارة كل آموزش و پرورش استان مي باشد.

سايت ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

سايت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 از طريق سايت ثبت نام نمونه دولتي هر استان به نشاني 
azmoon.medu.ir انجام مي شود. نحوه ثبت نام هر استان با استان ديگر فرق مي كند و اكثر استان ها به صورت اينترنتي مي باشد براي اطلاع از نحوه ثبت نام استان خود حتما با مشاوران مجرب درخت دانش در تماس باشيد.

سايت ثبت نام مدارس نمونه دولتي تهران

سايت ثبت نام مدارس نمونه دولتي تهران همان سايت نمونه دولتي azmoon.medu.ir (سامانه ثبت نام آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي نهم به دهم تهران سال تحصيلي 1398-99، nemoone medu ir 98) مي باشد كه توصيه مي شود براي ثبت نام مدارس نمونه تهران، ثبت نام مدارس نمونه نهم به دهم دوم متوسطه، نكونه دولتي اول نتوسطه پايه هفتم 98-99، زمان و نحوه اعلام نتايج مدارس نمونه دولتي 98-99 حتما با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشيد چون از حساسيت بالايي برخوردار است.

پرتال مركز پرورش استعداد هاي درخشان كشور: sampad.medu.ir/fa

سايت وزارت آموزش و پرورش: www.medu.ir/fa

 

اينستاگرام سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

پرسش و پاسخ ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99

به منظور شناسايي و جذب دانش آموزان مستعد و باهوش آموزش و پرورش كشور آزموني تحت عنوان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 جهت ادامه تحصيل در مدارس استعدادهاي درخشان و ثبت نام مدارس نمونه دولتي 98-99 دوره دوم متوسطه سال تحصيلي 1398-1399 برگزار مي كند، در اين مقاله سعي داريم به تمامي سوالات داوطلبان و والدين كه با مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهيم:

 • زمان ثبت نام در آزمون استعداد درخشان و مهلت آن تا چه زماني مي باشد؟(مطالعه مقاله)
 • مدارس نمونه دولتي چه مدارسي هستند و شامل چه كساني مي شوند؟(مطالعه مقاله)
 • نحوه ثبت نام آزمون مدارس شاهد چگونه است؟
 • مقاطع ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي؟
 • شرايط مشاوره ثبت نام در آزمون مدارس نمونه كشور چگونه است؟(مشاوره تحصيلي درخت دانش)
 • تعداد سوالات آزمون، نمونه سوال، برنامهخ ريزي تحصيلي براي قبولي در مدارس نمونه به چه صورتي است؟(انتهاي مقاله)

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 از تاريخ 28/1/98 آغاز مي شود و نهايتا تا 5/2/98 ادامه مي يابد .

از آن جايي كه در دوره قبل با ادغام آزمون ورودي تيزهوشان و نمونه دولتي احتمالا امسال ثبت نام آزمون نمونه دولتي نهم به دهم در اواخر فرودين ماه 1398 انجام خواهد شد، دانش آموزان استعدادهاي درخشان توجه داشته باشند 4 روز قبل ازبرگزاري آزمون مدارس نمونه دولتي نسبت به دريافت كارت ورود به جلسه اقدام نمايند، همچنين اين امكان نيز وجود دارد كه طبق روال سال هاي گذشته با حذف آزمون ورودي تيزهوشان و مدارس نمونه دولتي ششم در اين مقطع ثبت نامي نداشته باشيم.

مدارس نمونه دولتي چه مدارسي هستند و شامل چه كساني مي شوند؟

مدارس نمونه دولتي مدارسي هستند كه در مقايسه با مدارس ديگر داراي امكانات آموزشي بيشتري مي باشند وهم اين كه اين مدارس اكثرا داراي كادر آموزشي مجربي هستند كه كمك مي كنند به دانش آموزان مستعد كه بتوانند استعدادها و خلاقيت هاي خود را با قبولي در ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 شكوفا نمايند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 چگونه است؟

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 داراي 4 مرحله مي باشد كه شامل:

 1. تكميل تقاضانامه تكميل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي
 2. بارگزاري فايل عكس داوطلب
 3. پرداخت وجه ثبت نام مدارس نمونه دولتي
 4. دريافت شماره پيگيري ثبت نام

تكميل تقاضانامه تكميل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي

داوطلبان بايد با ورود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي و استعداد درخشان كه در ادامه مقاله نحوه ورود و سايت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 (سايت همگام نمونه دولتي) را كامل توضيح داده ايم تقاظانامه اينترنتي كه شامل پر كردن فرم اطلاعات دانش آموز و سوابق تحصيللي و آدرس محل سكونت و ... مي باشد را تكميل نمايد.

توصيه مي شود براي اطلاعات بيشتر و انجام تمام مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتي، درج سوابق تحصيلي انتخاب بهترين و نزديك ترين مدرسه، برنامه ريزي درسي مدارس نمونه دولتي، تشريح سوالات آزمون، دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتي، ثبت نام مدارس نمونه دولتي تهران(مشاوره حضوري!) و ... مي توانيد با شماره 9099072943 (بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت منزل) با مشاوران مجرب درخت دانش تماس حاصل نماييد.

بارگزاري فايل عكس داوطلب

جهت ثبت نام، فايل عكس با ابعاد استاندارد پهنا بين 211 تا311 و ارتفاع 311 تا411 پيكسل در قالب jpg با زمينۀ سفيد، مربوط به سالجاري دانش آموز مورد نياز است.

درصورت استفاده از تصاوير قديمي يا تصوير فردي غيراز دانش آموز شركت كننده، ضمن محروميت داوطلب از شركت در آزمون، ثبت نام وي بياثر خواهد شد

پرداخت وجه ثبت نام مدارس نمونه دولتي

مبلغ ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتي 98-99 ، 15000 تومان ميباشد كه صرفاً از طريق درگاه پرداخت الكترونيكي سامانە ثبت نام نمونه دولتي دريافت و به حساب درآمد اختصاصي ادارات كل آموزش و پرورش استانها واريز خواهدشد.

داوطلبان گرامي بايد جهت پرداخت وجه ثبت نام از طريق كارتهاي بانكي عضو شبكە شتاب استفاده نمايند

دريافت شماره پيگيري ثبت نام مدارس نمونه

ضروري است داوطلبان پس از طي مراحل ثبت نام مدارس استعداد درخشان 98-99 دولتي فوق، شمارة پيگيري را از سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتي دريافت و آن را جهت استفاده هاي بعدي نزد خود نگهداري كنند.

عدم دريافت شمارة پيگيري از سامانه، به معناي عدم ثبت نام است.

ثبت نام و برنامه ريزي براي قبولي مدارس نمونه دولتي خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپاريد

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ